Szkoła Podstawowa w Oksie

Szukaj w serwisie
Idź do spisu treści

Menu główne

Kto czyta, czasu nie traci...

Biblioteka

Te książki warto przeczytać!

>>ODKRYJ PRZYGODĘ<<Seria powieści o przygodach młodego chłopaka na różnych kontynentach. Między innymi chłopiec bierze udział w wyprawie łowieckiej na kangury w Australii, przeżywa niebezpieczne przygody w Afryce, żyje wśród czerwonoskórych Nawajów i Apaczów. W te niezwykłe przygody wpleciona jest historia odkryć dokonywanych przez polskich podróżników. Od wielu pokoleń te książki są lekturą łatwą i atrakcyjną nie tylko dla chłopców.
Seria powieści o przygodach młodego chłopaka na różnych kontynentach. Między innymi chłopiec bierze udział w wyprawie łowieckiej na kangury w Australii, przeżywa niebezpieczne przygody w Afryce, żyje wśród czerwonoskórych Nawajów i Apaczów. W te niezwykłe przygody wpleciona jest historia odkryć dokonywanych przez polskich podróżników. Od wielu pokoleń te książki są lekturą łatwą i atrakcyjną nie tylko dla chłopców.
____________________________________________


Doktor Samuel Fergusson postanawia wraz ze swoim przyjacielem i służącym wybrać się w podróż skonstruowanym przez siebie balonem. Jakie przygody spotkają bohaterów w czasie tej niezwykłej podróży i czy rzeczywiście uda im się poznać tajemnicę wnętrza Afryki, dowiemy się czytając tę pasjonującą, pełną zaskakujących zdarzeń książkę.
___________________________________________


Dramatyczne losy młodego marynarza, Edmunda Dantesa, który na skutek wysłanego z zawiści fałszywego donosu zostaje skazany na dożywocie i wtrącony do lochów zamku If. Dzięki splotowi okoliczności nie tylko udaje mu się po czternastu latach zbiec z więzienia, ale też zdobyć ogromne bogactwa. Wyrwawszy się na wolność, przyjeżdża do Paryża, gdzie jako hrabia rozpoczyna dzieło zemsty na swoich wrogach...

___________________________________________


Bystry, przedsiębiorczy urwis, mieszka w małym miasteczku nad Missisipi i robi wszystko, żeby się nie nudzić - przez co niejednokrotnie wpada w kłopoty, ale także trafia na ślad pewnej tajemnicy, z którą związana jest ponura zbrodnia i wielki skarb.

_____________________________________________


Opowiadania o genialnym detektywie-amatorze, który potrafi rozwikłać najbardziej skomplikowane zagadki kryminalne. Perypetie detektywa poznajemy dzięki pamiętnikom pisanym przez jego przyjaciela, doktora Watsona.
___________________________________________

Klasyka polskiej powieści przygodowej, książka dzieciństwa chyba wszystkich Polaków. Zbudowana według najlepszych reguł gatunku opowieść awanturnicza - z porwaniami, pościgami i nagłymi zwrotami akcji - przykuwa uwagę wciąż nowych pokoleń. Dwie ekranizacje.

_____________________________________________

Powieść przygodowa, rodzaj kryminału, napisana z dowcipem i przymrużeniem oka. Bohaterowie przeżywają niesamowite przygody na wakacjach w leśniczówce. Duchy okazały się niegroźne, ale dzięki nim powstał Klub Młodych Detektywów i chłopcy pomogli w schwytaniu złodziei cennych obrazów.

_____________________________________________

Zaskakujące pomysły, wartka akcja, w którą wpleciony jest wątek kryminalny, wyrazista postać głównego bohatera Adasia to atuty czyniące z tej powieści ulubioną od pokoleń lekturę nastolatków. Uczeń profesora Gąsowskiego, na jego prośbę spędza wakacje w Bejgole, próbując rozwikłać miejscową tajemnicę. Wspomagany przez przyjaciół poszukuje skarbu, przemyślnie ukrytego przez powracającego przed stu laty z nieudanej wyprawy Napoleona na Rosję oficera francuskiego. Dzięki przenikliwości Adasia oraz życzliwości napotkanych ludzi, poszukiwania zostają uwieńczone sukcesem, chłopiec zyskuje sobie sympatię całej rodziny Gąsowskich, a zwłaszcza ślicznej panny Wandy.

____________________________________________

Inżynieria genetyczna. Opanowany ideą wskrzeszenia dinozaurów miliarder. Wyspa u wybrzeży Kostaryki. Niezwykły rezerwat, gdzie bogaci turyści z całego świata będą mogli podziwiać wymarłe przed milionami lat gady. Ale sprawy wymykają się spod kontroli. Dinozaury również…Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego